5 powodów, aby wdrożyć e-podpisywanie dokumentów w Twojej firmie

22-05-2018, 11:25

Dzisiejsze firmy mają naprawdę wiele możliwości podpisania dokumentów. Profil zaufany, podpis elektroniczny... Swoje sposoby na weryfikację dokumentów ma ZUS i urząd skarbowy. Jednak żadna z tych technologii nie niesie jednak ze sobą tylu korzyści co e-podpisywanie dokumentów na tablecie.

Podpis. Od niego rozpoczynają się zarówno historie wielkich współpracy, jak i te małe codzienne sprawy, bez których nie może funkcjonować żaden biznes. Jego brak może bardzo często doprowadzić w firmie do chaosu i utraty kontroli. Dlatego tak ważne jest, aby usprawnić proces składania podpisu na ważnych dokumentach, protokołach, wnioskach, raportach… Niezawodną pomocą okazuje się tutaj rozwiązanie firmy Infinite - e-podpisywanie dokumentów na tablecie. Czym się charakteryzuje i co wniesie jego wdrożenie do Twojej firmy?

1.Szybkość obsługi

Szybkość możemy tutaj rozpatrywać na dwóch płaszczyznach. Pierwsza z nich do wdrożenie - usługę e-podpisywania dokumentów można wdrożyć w firmie już w ciągu tygodnia. Nie wymaga to ingerencji ze skomplikowanymi systemami IT ani instalowania dodatkowego oprogramowania. Druga płaszczyzna to przyspieszenie procesów. Przykładem niech będzie firma telekomunikacyjna, która daną usługę może aktywować dopiero wtedy, gdy papierowa umowa do niej wróci lub gdy ktoś ją zeskanuje i wprowadzi do systemu. Z kolei podpisując dokumenty na tablecie, usługa może być aktywowana już po 5 minutach od złożenia podpisu.

2. Prostota obsługi

Jesteśmy przyzwyczajeni do podpisywania dokumentów na papierze, tymczasem z usługi Infinte opartej na oprogramowaniu Signatus korzystają nawet osoby z pokolenia “niecyfrowego”. Doceniają ten sposób składania podpisu i to, że nie wymaga od nich zakupu certyfikatów czy aktywacji. Po prostu papier wymieniają na tablet z warstwą biometryczną, a podpisany dokument wysyłają na maila lub do e-Archiwum. Szybko i łatwo!

3. Pełne bezpieczeństwo danych

E-podpisywanie dokumentów posiada wiele poziomów zabezpieczeń. Przede wszystkim, podpis złożony na urządzeniu mobilnym z warstwą biometryczną zawiera więcej informacji niż ten tradycyjny. Rejestruje takie dane jak współrzędne czy nacisk pióra. To wartości indywidualne dla każdego człowieka, których nie sposób podrobić czy ponownie wykorzystać na innym dokumencie. Dodajmy również, że e-podpisywanie oparte jest na oprogramowaniu Signatus, które jest w pełni kompatybilne z Samsung KNOX, gwarantując bezpieczeństwo na poziomie militarnym. Bezpieczniej się już nie da!

4. Łatwe archiwizowanie dokumentów

Tony segregatorów, teczek, ogromne archiwa, w których ciężko coś znaleźć… Wyeliminowanie papierowych druków nie tylko zmniejszy ich powierzchnię, ale również uprości logistykę dokumentów - od wygenerowania do archiwizacji. Zniknie również ryzyko zagubienia ważnych dokumentów - wszystkie będą bezpieczne w e-Archiwum.

5. Ekologia

Wartością dodaną e-podpisywania dokumentów na tablecie jest ogromne wsparcie dla przyrody oraz propagowanie idei “paperless”. Technologia ta w ogromnym stopniu eliminuje wykorzystywanie papieru w firmie, wzmacniając wizerunek zielonego przedsiębiorstwa oraz wpływając pozytywnie na środowisko.

To tylko niektóre z korzyści wynikających z wdrożenia e-podpisywania dokumentów w firmie. Przekonaj się, że to technologia, której wdrożenie bardzo szybko się zwróci.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. KasperskyRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: