3 powody, dla których warto wybierać płatności bezgotówkowe

14-09-2020, 17:56

Transakcje pomiędzy podmiotami, ograniczające się do zapisów na rachunkach bankowych, stają się popularną formą zakupów. Do wykonywania operacji wykorzystuje się różnorodne instrumenty, wśród których należy wskazać karty płatnicze, polecenia przelewu i aplikacje mobilne. Warto wiedzieć, jakie są zalety tego typu transakcji.

płatności bezgotówkowe

Szybkość

Realizacja płatności bezgotówkowych odbywa się za pośrednictwem banku bez konieczności wizyty klienta w oddziale finansowym. Robiąc zakupy w sklepie stacjonarnym, wystarczy użyć karty płatniczej lub aplikacji mobilnej. W przypadku e-handlu możliwości są bardziej zróżnicowane. Czas finalizacji transakcji w istotny sposób wpływa na szybkość dostawy.  Za pośrednictwem BLIK-a można natomiast dokonać błyskawicznego przelewu na konto innego użytkownika systemu lub wskazany numer telefonu. Wiele systemów posiada funkcję zapisywania danych karty. Klient nie musi więc za każdym razem wypełniać formularza płatności.

Różnorodność dostępnych wariantów

Realizacja operacji bezgotówkowych odbywa się za pomocą wielu instrumentów. Każdy klient może więc wybrać opcję dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Najpopularniejsze środki w tym sektorze to polecenie przelewu, zlecenie stałe, operacje kartami płatniczymi, transakcje za pośrednictwem aplikacji mobilnych itd. Klienci mogą ponadto korzystać z portfeli elektronicznych, stanowiących ekwiwalent dla tradycyjnych kont bankowych.

Bezpieczeństwo

Chcąc zapłacić za rachunki i zakupy w tradycyjny sposób, klient powinien mieć przy sobie gotówkę. Może się on więc stać ofiarą złodziei. W przypadku transakcji bezgotówkowych zablokowanie karty płatniczej nie zajmuje wiele czasu. Operacje zbliżeniowe mają natomiast ustalony limit środków, które mogą zostać wydane bez użycia kodu PIN. Transakcje w sklepach internetowych przeprowadzane są za pośrednictwem operatorów płatności. Posiadają one odpowiednie certyfikaty, gwarantujące bezpieczeństwo dokonywanych zakupów. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie internetowej  https://www.dotpay.pl/.

Płatności bezgotówkowe stały się wygodną alternatywą dla tradycyjnych form finalizacji operacji bankowych. Warto więc korzystać z nich na co dzień, by zaoszczędzić czas i mieć pełną kontrolę nad swoimi wydatkami.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag płatności bezgotówkowetag Dotpay
To warto przeczytać

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: