3 kwestie, na które musisz zwrócić uwagę, wybierając system płatności do swojego e-commerce

17-09-2020, 09:49

System płatności to ważny aspekt funkcjonowania każdego biznesu e-commerce. Na co zwrócić uwagę, wybierając jeden z nich? Jest parę aspektów, które wpływają znacząco na satysfakcję klienta. A to ona jest przecież czynnikiem decydującym o sukcesie sklepu!

Dlaczego dobry system płatności jest ważny?

Sprzedaż online rośnie w siłę i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się wkrótce odwrócić. Rośnie ilość sklepów e-commerce, które konkurują między sobą, próbując optymalizować swoją ofertę, komunikację, content marketing i system transakcyjny. Komfort dokonywania płatności to oprócz dostaw jeden z ważniejszych aspektów funkcjonowania sklepu internetowego. To on w największym stopniu wpływa na satysfakcję i poziom zaufania klienta sklepu.

System płatności – na co zwrócić uwagę?

Korzystanie z systemu transakcyjnego jest nieuniknione w przypadku biznesów online. Właściciele przedsiębiorstw z branży e-commerce mogą wybierać spośród różnych systemów płatności. Ich możliwości wyboru są w dużej mierze determinowane rodzajem platformy e-commerce, z której korzystają, prowadząc sklep online. Niektóre platformy nie są zintegrowane ze wszystkimi systemami płatności, co wyklucza możliwość skorzystania z nich.

systemy płatności

Wybierając system płatności, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na możliwe sposoby płatności, z których klient może skorzystać podczas finalizowania transakcji. Zazwyczaj ma on do wyboru następujące opcje:

  • płatność kartą online
  • płatność pay-by-link (szybki przelew z przekierowaniem na stronę banku)
  • płatność SMS (najczęściej spotykana w serwisach typu VOD)
  • płatność portfelem elektronicznym (np. PayPal)

Jeśli interesuje Cię największy możliwy wachlarz opcji płatności, co przekłada się na zadowolenie klienta, zwróć na to uwagę już na samym początku, aby uniknąć późniejszych niespodzianek.

System płatności – dlaczego jest tak ważny?

Często przyczyną tzw. porzuconych koszyków w sklepach online jest niedopasowanie do potrzeb klienta w kwestii płatności. Dlatego sukces sklepu internetowego w czasach dynamicznego rozwoju e-commerce zależy w dużej mierze właśnie od tego kryterium. Więcej na temat płatności online dowiesz się na https://bluemedia.pl/oferta/platnosci/platnosci-online.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag systemy płatnościtag nols
To warto przeczytać


fot. peshkovRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Serwisy specjalne: