2,5 miliona utworów w serwisie Plusa

30-09-2011, 09:10

Blisko 2,5 mln utworów znajduje się w ofercie Muzodajnia.pl po przyłączeniu do niej EMI Music Polska. Sklep udostępnił także swoją aplikację na telefony z systemem Android oraz nowy portal WAP.

Sonda
Kupujesz muzykę w formie cyfrowej?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

W czwartek informowaliśmy w Dzienniku Internautów o starcie iTunes Music Store w Polsce, gdzie znajduje się 18 mln utworów muzycznych artystów z całego świata. Sklep Plusa z muzyką będzie musiał jeszcze agresywniej powalczyć o rynek muzyki cyfrowej w naszym kraju.

EMI Music Polska to trzecia z największych światowych wytwórni muzycznych, po Universal Music i Warner Music, która została przyłączona do serwisu Muzodajnia.pl, powiększając tym samym zasoby muzyczne do blisko 2,5 mln utworów. Wśród artystów, którzy dołączyli do Muzodajnia.pl, są m.in.: Pink Floyd, Peter Gabriel, David Guetta, Katy Perry, Coldplay, Evanescence, Depeche Mode, Iron Maiden, Moby, Snoop Dogg, Myslovitz, Agnieszka Chylińska, Afromental, Maanam, Ryszard Rynkowski czy T.Love.

Czytaj też: Muzyka: sprzedaż fizycznych nośników spada szybko

Aplikacja Muzodajnia.pl na Androida
fot. Plus - Aplikacja Muzodajnia.pl na Androida
Muzodajnia.pl udostępniła również aplikację w Android Markecie, dzięki czemu użytkownicy telefonów z systemem Android mogą pobierać utwory łatwiej i szybciej niż dotychczas. Ulubionej muzyki można szukać, korzystając z wyszukiwarki, ale także poprzez kategorie muzyczne lub po nazwach artystów. Dodatkowo znajdują się tu nowości, biografie i galerie zdjęć twórców.

Użytkownicy sieci Plus mogą także odwiedzać Muzodajnię, używając nowej wersji portalu mobilnego wap.plus.pl. Plus stara się bowiem dostosować wygląd stron do możliwości różnych typów urządzeń, szczególnie smartfonów i telefonów z dotykowymi ekranami.

Więcej informacji na stronie: www.muzodajnia.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy