2 mld na szerokopasmowy internet. Rozwój Synerise. Przegląd #e-biznes

23-06-2017, 07:42

W dzisiejszym przeglądzie przyjrzymy się m.in. planom rozwojowym krakowskiej firmy Synerise oraz planom Ministerstwa Cyfryzacji w zakresie internetu szerokopasmowego. Zapraszam do lektury.

  • Firma Qumak zapewni serwis pogwarancyjny oraz wsparcie techniczne dla systemu zabezpieczeń firewall w Urzędzie Dozoru Technicznego. W ramach podpisanej umowy spółka odpowiadać będzie za utrzymanie stabilnego systemu bezpieczeństwa instytucji. Wartość kontraktu to ponad 0,5 mln zł netto (źródło: materiał prasowy firmy Qumak).
  • W ciągu miesiąca pilotażowego działania programu Early Warning (Wczesne Ostrzeganie) PARP i Fundacji Firmy Rodzinne zgłosiło się do niego 16 firm. Celem programu jest pomoc MŚP, które znajdą się w kłopotach - zakwalifikowane firmy otrzymają bezpłatną pomoc konsultantów i mentorów, którzy pomogą ich firmom wyjść z kryzysu (źródło: materiał prasowy PARP).
  • mytaxi ogłosiło dziś całkowite przejęcie udziałów Clever Taxi – aplikacji taksówkowej w Rumunii. To już trzecia tego typu duża akwizycja firmy w tym roku. Dzięki temu aplikacja dostępna jest już w 11 krajach i ponad 70 miastach europejskich (źródło: materiał prasowy mytaxi).
  • Zakończył się największy w historii nabór wniosków o dofinansowanie na dostawę szybkiego internetu do 1,3 mln gospodarstw domowych w Polsce. Na ten cel przeznaczonych zostanie blisko 2 mld zł, a umowy obejmą 14 operatorów (źródło: materiał prasowy Ministerstwa Cyfryzacji).
  • Synerise zainwestuje ponad 20 mln złotych w rozwój sztucznej inteligencji oraz autonomicznego marketingu. Krakowska spółka z sukcesem zakończyła emisją akcji oraz odkupiła od inwestora, funduszu Satus Venture, część akcji za 25 mln zł (źródło: materiał prasowy firmy Synerise).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930