1,46 mln zł dotacji na rozwój sieci paczkomatów

14-04-2010, 12:27

W ubiegłym roku w Polsce spółka InPost uruchomiła 200 paczkomatów w 39 miastach Polski. Pozyskane dofinansowanie w wysokości 1,46 mln zł przeznaczone zostanie na rozwój sieci tej nowatorskiej na polskim rynku usługi pocztowej. Docelowo w całej Polsce ma działać 800 paczkomatów.

Integer.pl, spółka do której należą m.in. InPost oraz InPost Paczkomaty, uzyskał 1,46 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Środki zostaną przekazane na dalszy rozwój sieci paczkomatów, w tym zakup nowych urządzeń, które zostaną zlokalizowane na Lubelszczyźnie - poinformowali przedstawiciele firmy.

- Projekt budowy sieci Paczkomatów 24/7 w dużej mierze finansowany jest z dotacji unijnych. Są one jednym ze skuteczniejszych, pozagiełdowych źródeł finansowania inwestycji. Dzięki wsparciu UE mamy możliwość realizacji kilku przedsięwzięć jednocześnie, a to znacznie podnosi konkurencyjność firmy. Rynek docenia nasze zaangażowanie i dynamiczne tempo rozwoju, co przekłada się na dodatnie wyniki finansowe – mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl

>> Czytaj też: Inpost: za ile przesyłka z paczkomatu?

Łączna wartość projektu Paczkomaty 24/7 wynosi 2,97 mln zł. Sektor e-commerce, w który wpisują się Paczkomaty 24/7, cechuje się dużym potencjałem wzrostu, a sama branża stanowi dopełnienie tradycyjnych usług pocztowych (InPost) oferowanych przez Grupę Integer.pl.

Jak informuje spółka, w 2009 roku uruchomionych zostało 200 maszyn w 39 miastach Polski. W II kwartale 2010 usługa będzie dostępna za pośrednictwem 450 automatów, a docelowo planowane jest rozmieszczenie 800 maszyn w całej Polsce.

Firmą odpowiedzialną za zarządzanie projektem i serwisowaniem paczkomatów – sterowanych automatycznie urządzeń, w których możliwy jest odbiór zakupów dokonanych online o dowolnej porze przez całą dobę, 7 dni w tygodniu - jest firma InPost Paczkomaty. Jest to najmłodsza spółka wchodzącą w skład Grupy Integer.pl, powołana do życia w listopadzie 2008 roku.

>> Czytaj też: Więcej o paczkomatach na łamach DI


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy