13 mln dolarów za Sex.com

21-10-2010, 20:14

Rekord wartości transakcji nie został pobity, jednak ponownie domena znajdzie się w ścisłej czołówce najdroższych adresów.

Nie był to pierwszy raz, gdy domena Sex.com zmieniła właściciela. Ostatni raz miało to miejsce w roku 2006, gdy Escom LLC kupiła ją za 14 milionów dolarów. Była to wtedy najwyższa cena, jaką zapłacono kiedykolwiek za domenę. Ponieważ firma zbankrutowała, konieczne było spieniężenie aktywów, by pokryć żądania wierzycieli.

>> Czytaj także: Lepiej kupić domenę niż dzieło sztuki?

Domena została wystawiona na sprzedaż w lipcu br. Aukcję wygrała firma Clover Holdings, zarejestrowana na wyspie Saint Vincent na Karaibach. Zapłacić będzie ona musiała 13 milionów dolarów. Transakcja dojdzie jednak do skutku dopiero po zatwierdzeniu jej przez sąd, który zajmuje się upadłością Escomu - informuje BBC News.

Handel domenami jest interesem niezwykle intratnym. Wiele osób poluje na adresy internetowe firm czy znanych osób, chcąc je potem odsprzedać z dużym zyskiem. Jak pokazują przykłady nawet z naszego podwórka, można na tym całkiem dobrze zarobić - firma Oponeo musiała wykupić swojego konkurenta, by nabyć prawa do domen Opony.pl i Ogumienie.com. Na transakcję wydała 13,2 mln złotych, z czego aż 7,5 mln za same domeny.

>> Czytaj więcej: Polacy zarabiają miliony na handlu domenami 


Źródło: BBC News
Tematy pokrewne:  

tag sextag handel domenamitag domeny
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy