10 tys. euro za pomysł na biznes internetowy

22-07-2010, 16:16

Już we wrześniu poznamy najciekawszy w Europie Środkowo-Wschodniej pomysł na biznes internetowy. Jego autor lub autorzy – zwycięzcy konkursu „Start with e-nnovation” organizowanego przez Grupę Allegro – otrzymają 10 tys euro na rozwój swojego projektu oraz pomoc w jego realizacji i promocji.

Na początku lipca pisaliśmy w Dzienniku Internautów o konkursie „Mam Startup” agencji interaktywnej Autentika, gdzie zwycięski projekt ma otrzymać pełne wsparcie.

Konkurs organizowany przez Grupę Allegro skierowany jest do osób, które mają pomysł na e-biznes innowacyjny serwis, firmę internetową, nową funkcjonalność – czyli wszystko, co może zrewolucjonizować internet. Mogą wziąć w nim udział innowatorzy z Polski, ale także z Rosji, Węgier, Czech, Ukrainy i pozostałych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

>> Czytaj też: Gazeta.pl organizuje Startup Fest

Sonda
Masz już pomysł na swojego startup-a?
  • Już dawno zrealizowałem
  • Tak, to będzie sukces!
  • Nie mam pomysłu
  • Może w przyszłości
  • Nie mam czasu
wyniki  komentarze

Aby zgłosić pomysł wystarczy do 16 sierpnia 2010 przesłać opis projektu i jego krótką prezentację – mówi Magdalena Krukowska z Zespołu PR Grupy Allegro. – Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń międzynarodowe jury do 30 sierpnia wybierze pięciu finalistów, których pomysły mają największy potencjał – dodaje.

Zwycięzcy pierwszego etapu będą mogli przedstawić swój projekt blogerom, przedsiębiorcom i osobom związanym z e-biznesem z całego świata, którzy spotkają się we wrześniu w Poznaniu na konferencji „e-nnovation – e-commerce w Europie Centralnej”. Po prezentacji jury wyłoni najlepszy pomysł i nagrodzi zwycięzcę.

Oceniane będą:

  • innowacyjność pomysłu,
  • szanse i możliwości wdrożenia projektu na rynku IT,
  • potencjalne korzyści płynące z rozwijania przedsięwzięcia.

>> Czytaj też: Kraków: Ruszają e-biznesowe spotkania "Startup Forum"

W jury zasiądą eksperci w dziedzinie nowych przedsięwzięć internetowych oraz inwestycji venture capital, m.in. Radosław Sobolewski związany z IAB Europe oraz Nikos Anagnostou z Grecji – dwukrotny zwycięzca Athens Startup Weekend.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz na stronie: e-nnovation.pl/zglos-projekt

Więcej informacji na stronie: e-nnovation.pl/o-konkursie


Następny artykuł » zamknij

Domeny .CO dostępne w Polsce

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag startupytag konkursytag Grupa Allegrotag e-nnovation
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930