100% firm miało do czynienia z atakami na urządzenia mobilne!

27-11-2017, 13:44

Check Point Software Technologies, wiodący dostawca globalnych rozwiązań z dziedziny cyberbezpieczeństwa, ogłosił wyniki pierwszego w historii badania wpływu ataków mobilnych na środowisko korporacyjne. Wyniki badań opierają się na danych zebranych od ponad 850. Wyniki wskazują wyraźnie, że zagrożone są zarówno urządzenia z systemem Android jak i iOS!

Nowy raport, oparty na danych badawczych zebranych przez Check Point Research z ponad 850 organizacji umiejscowionych na czterech kontynentach, jako pierwszy analizuje wpływ ataków mobilnych w środowiskach korporacyjnych. Rezultaty są bardzo poważne: urządzenia mobilne w przedsiębiorstwach są zawsze podatne na ataki i dotyczy to obu najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych: Android i iOS. Zagrożenia dla użytkowników mobilnych są zdolne do zaatakowania każdego urządzenia i uzyskania dostępu do poufnych danych w dowolnym momencie. Zagrożenia te mają wpływ na wszelki rodzaj działalności, począwszy od usług finansowych, aż po administrację.

 

Kluczowe wnioski raportu:

●      100% badanych firm miało do czynienia z atakiem złośliwego oprogramowania na urządzenia mobilne

●      54 to średnia liczba ataków mobilnego złośliwego oprogramowania przypadająca na jedną firmę

●      89% doświadczyło ataku typu man-in-the-middle przez Wi-Fi

●      w 75% sieci firmowych było średnio 35 urządzeń mobilnych zrootowanych lub z jailbreakami

 

Wnioski raportu posłużyły Check Pointowi między innymi do aktualizacji narzędzia SandBlast Mobile. Ponieważ cyberprzestępcy stale opracowują nowe metody atakowania urządzeń przenośnych, wprowadzone aktualizacje wyposażają SandBlast Mobile firmy Check Point w nowe funkcje, dzięki którym przedsiębiorstwa i klienci indywidualni mogą wyprzedzić ruch hakera, są nimi m.in.: 

●      Wykrywanie zagrożeń oparte na sztucznej inteligencji, aby natychmiast zablokować złośliwe oprogramowanie

●      Blokowanie targetowanych ataków SMiShing na urządzenia z systemem iOS i Android

●      Nowa aplikacja, która umożliwia użytkownikom końcowym monitorowanie i kontrolowanie bezpieczeństwa swoich urządzeń

- Wartość finansowa i częstotliwość ataków na urządzenia mobilne były wyższe niż w przypadku komputerów PC w 2017 r., co pomaga wyjaśnić wyniki raportu - powiedział Michael Shaulov, szef działu produktów mobilnych i bezpieczeństwa chmurowego w firmie Check Point. - Urządzenia mobilne to w gruncie rzeczy nowa furtka dla cyberprzestępców. Z przyjemnością dostarczamy ulepszone rozwiązanie SandBlast Mobile, aby aktywnie chronić przedsiębiorstwa i klientów indywidualnych. 

Jak wynika z niezależnego raportu 2017 Mobile Threat Defense Industry Assessment firmy Miercom, firma Check Point osiągnęła najwyższy wskaźnik wykrywalności wśród wszystkich testowanych dostawców. Firma Check Point zaobserwowała, że wektory ataku na urządzeniach mobilnych wyewoluowały - od znanego złośliwego oprogramowania, exploitów systemowych i sieciowych, przeszły do ataków typu zero day, ataków SMSowych oraz exploitów Bluetooth. Aby rozwiązać ten problem, firma oferuje kompletne rozwiązanie dla klientów korporacyjnych, będące częścią architektury zabezpieczeń Infinity firmy Check Point. Infinity bezproblemowo udostępnia wskazania między urządzeniami sieciowymi, komputerowymi punktami końcowymi, chmurą i urządzeniami mobilnymi. Istnieje również oferta dla klientów indywidualnych sprzedawana pod marką ZoneAlarm.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. Chce.to

fot. ChivasRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: