10 wskazówek dotyczących bezpieczeństwa skierowanych do Generacji Y

informacja prasowa 29-10-2012, 08:48

Jeżeli jesteś z pokolenia Generacji Y, czyli masz od 18 do 25 lat, utrzymywanie wirtualnych kontaktów ze znajomymi jest nieodłączną częścią Twojego codziennego życia. Jednak czy podczas gdy publikujesz posty na Facebooku czy NK lub szukasz czegoś w Google, dbasz jednocześnie o swoje bezpieczeństwo online?

Według najnowszego badania ZoneAlarm, Generacja Y przedkłada dobrą zabawę i aspekty społecznościowe nad bezpieczeństwo. Jednak połowa z badanych przyznała, że doświadczyła problemów dotyczących bezpieczeństwa swojego komputera w ciągu ostatnich 2 lat.

Ankieta wykazała, że Generacja Y naraża siebie – i wszystkich, z którymi się komunikuje – na ataki online. Skyler King z firmy Check Point Software Technologies podpowiada, na co zwrócić uwagę, aby będąc „zawsze online”, uniknąć zagrożeń:

  • Zacznij od podstaw. Regularne aktualizacje systemu są jednym z najprostszych, a jednocześnie najważniejszych sposobów na ochronę komputera.

  • Nie bądź radosnym klikaczem. Czy wiesz, że każdego dnia Google wykrywa 9500 złośliwych stron? Aby być bezpiecznym, należy zwracać uwagę na linki, na które się klika. Nie zapominaj o regularnych aktualizacjach firewalla i programu antywirusowego – powinny być one zawsze aktywne.

  • Zwracaj uwagę na najnowsze zmiany w portalach społecznościowych. Na przykład Facebook niedawno zmienił domyślny adres dla użytkowników na @facebook.com. Oznacza to, że nowa grupa spamerów będzie mogła wysyłać Ci wiadomości jeszcze łatwiej niż dotychczas. Zadbaj o skonfigurowanie ustawień dotyczących prywatności i wystrzegaj się spamu i prób phishingu.

  • Hasła, hasła, hasła. Wymyślaj silne hasła dla wszystkich kont internetowych. Powinny zwierać litery, cyfry i symbole. Dłuższe hasła są bezpieczniejsze i trudniejsze do złamania. Korzystaj z różnych i unikalnych haseł w przypadku ważnych stron.

  • Gracze, nie wyłączajcie swoich programów antywirusowych. Jeżeli jesteś poważnym graczem online, nigdy nie wyłączaj programu antywirusowego na czas grania. Poszukaj w programie antywirusowym opcji „Game Mode”.

  • Strzeż się ataków z wykorzystaniem inżynierii społecznej. Cybeprzestępcy codziennie przeczesują portale społecznościowe, aby uzyskać jak najwięcej informacji na Twój temat. Zawsze uważaj, o czym piszesz w internecie – ujawnianie zbyt wielu informacji, może wystarczyć do tego, by zostać zaatakowanym przez hakera.

  • Ostrożnie dobieraj znajomych. Nie ma nic złego w tworzeniu sieci znajomych za pośrednictwem portali społecznościowych. Jednak gdy otrzymasz zaproszenie od kogoś, kogo nie znasz, to bardzo możliwe, że społecznościowy bot chce dostać się do sieci Twoich znajomych. Takie boty mogą wysyłać złośliwe oprogramowanie, wiadomości lub powiadomienia do Twoich kontaktów.

  • Uważaj, gdy ściągasz filmy. Takie działania mogą być świetną drogą do pobrania wirusa., Pobieraj aktualizacje do odtwarzacza z zaufanych źródeł.

  • Rozważnie korzystaj z hotspotów Wi-Fi. Nie łącz się do przypadkowych, niezabezpieczonych sieci. Jeżeli masz możliwość, korzystaj z Wirtualnych Sieci Prywatnych umożliwiających przekierowanie całego ruchu generowanego przez Twój komputer do oddzielnej, bezpiecznej, sieci.

Nie wierz w to, że bezpieczeństwo nie ma sensu. Bądź świadomym użytkownikiem i odgrywaj ważną rolę w utrzymaniu bezpieczeństwa Twojej sieci społecznościowej w internecie.


Następny artykuł » zamknij

Kolejny 3camp już 6 listopada


***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031