10 najciekawszych zastosowań nadajników GPS!

17-07-2018, 09:55

Lokalizacja GPS kojarzy nam się przede wszystkim z zastosowaniem w branży transportowej. Z jej pomocą możliwe jest monitorowanie floty pojazdów, pracowników. Udostępnia ona również szereg różnych innych udogodnień, o których nawet nie mamy pojęcia. Jakie są możliwości lokalizacji GPS? W jaki sposób można ją ciekawie wykorzystać we flocie i nie tylko? Sprawdźmy.

mat partnera

1. Sprawdź, gdzie porusza się obiekt

Lokalizator GPS umożliwia zweryfikowanie tego, gdzie znajduje się obserwowany obiekt. Możliwość tą można wykorzystać zarówno do monitorowania położenia pojazdów, jak i ludzi, czy innych cennych obiektów.

2. Z jaką prędkością porusza się obiekt?

Lokalizator GPS pozwala również na sprawdzenie, w jaki sposób porusza się obiekt, jaki obserwujemy. Dzięki temu możemy zauważyć nietypowe wzorce zachowań i zobaczyć, czy nie ma w nich jakichś nieprawidłowości. To dotyczy zarówno prędkości obiektu, jak i stylu poruszania.

3. Historia poruszania

Nadajnik GPS ma możliwość nie tylko bieżącego zdawania informacji na temat poruszania się obiekt, ale również pozwala na zapisywanie historii jego trasy. Dzięki temu możliwa jest weryfikacja, w jaki sposób przebiegała dotychczasowa trasa obiektu.

4. Dane z komputera pokładowego

Jeśli lokalizator GPS jest zamontowany w pojeździe możliwe jest sczytanie przy jego pomocy również danych z komputera pokładowego. Pozwala to na pozyskanie szeregu cennych informacji na temat parametrów sprzętu, a także jego aktualnego stanu, czy działania.

5. Dane z tachografu

To zastosowanie nadajnika GPS jest szczególnie pomocne przedsiębiorcom prowadzącym firmy transportowe. Pozwala ono na monitorowanie czasu pracy kierowców.

6. Podgląd deski rozdzielczej

Lokalizacja GPS umożliwia również podgląd deski rozdzielczej w pojeździe i nie tylko - jeśli wyposażony urządzenie w odpowiednie oprogramowanie. Tę funkcjonalność lokalizatora można wykorzystać do bieżącego monitorowania stanu urządzenia, a także podejmowanych przez jego użytkownika działań.

7. Obsługa dodatkowych akcesoriów

Przy pomocy nadajnika GPS możliwe jest sprawdzanie, z jakich akcesoriów i w jaki sposób korzysta z nich użytkownik urządzenia.

8. Alarmy zdarzeń

Lokalizacja GPS pozwala również na monitorowanie i wprowadzanie alarmów zdefiniowanych wcześniej zdarzeń.

9. Diagnostyka sieci

Poprzez nadajnik GPS możliwe jest wykonanie diagnostyki sieci GSM i GPS, co umożliwia weryfikację nieprawidłowości.

10. Długość trasy, czas jazdy i postoju

Z pomocą nadajnika GPS możliwe jest sprawdzenie rutyny poruszającego się obiektu - czasu jazdy i postojów, a także długości trasy.

Jak widać możliwości lokalizacji GPS wykraczają poza zwyczajne wyznaczenie trasy. Opcji zastosowania GPS jest znacznie więcej, o czym można przekonać się samemu rozpoczynając użytkowanie tego systemu.

Na podstawie danych z firmy Navifleet, producenta nadajników GPS Navifleet.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 
Serwisy specjalne: