1 mln zł na rozwój i ekspansję edukacyjnego projektu edtechowego

28-03-2018, 11:27

Polski fundusz oparty na idei impact investing rozwija projekt edtechowy, kierując uwagę na międzynarodowych klientów. Wartość inwestycji wynosi 1 mln zł z możliwością zwiększenia zaangażowania do 2 mln.

Zainwestowany przez firmę Simpact kapitał zostanie wykorzystany do stworzenia platformy VocApp dedykowanej dla międzynarodowych klientów. Tworzony przez nich projekt Fiszkoteki łączy w sobie innowacyjną technologię oraz nastawienie na pozytywny wpływ społeczny. Platforma internetowa optymalizuje proces uczenia się i dostarcza treści edukacyjne, niezależnie od miejsca zamieszkania, wielkości dochodu i poziomu wykształcenia użytkowników. Tym samym redukuje problem ograniczonego dostępu do nowoczesnego i efektywnego kształcenia, zmniejszając dysproporcje edukacyjne.

Innowacyjność tworzonych przez firmę fiszek polega na połączeniu teoretycznego podejścia, wynikającego z zastosowania wiedzy dotyczącej krzywej zapominania oraz nauki przy pomocy wielu zmysłów. Na podstawie szybkości i ilości zapamiętywanego przez danego użytkownika materiału, specjalnie zaprojektowany algorytm typu personalizuje tryb nauczania i wyznacza optymalny system powtórek, co sprawia, że relatywnie niewielki czas i wysiłek przekładają się na doskonałe wyniki. 

Źródło: Simpact


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy